VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD -op Maandag 12 December 194-9 namiddags, 8 uur. Aanwezig, zijn de heren: J. van den Bent, burgemeester-se cretaris, P. Doeksen en W. Brandsma, wethouders en de le den C.P. Bakker, W. Bloem, A* Boon, P.A. Kroon Szn en P.A. Kroon JWzn. Opening en notulen vorige vergadering De VOORZITTER opent de vergadering, heet de aanwezigen welkom en stelt vervolgens de notulen van de vergadering van 7 November 1949 aan de orde, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. a'. een schrijven van de Stichting Instructieve Schoolrei zen d.d. 12 October 1949, aangevuld bij schrijven van 4 November 1949, houdende het verzoek om per school een bijdrage van f 2,50 beschikbaar te stellen tot dekking van de algemene onkosten der Stichting (ée'n en ander met een minimum van f 10,per gemeente) b. een schrijven van het Fries Scheepvaart Museum Sneek om een jaarlijks subsidie tot instandhouding van het Museum; c. een schrijven van de Vakgroep "Assurantie-agenten'* te s-Gravenhage van 21 October 1949, houdende het verzoek voor de ambtenaren in dienst der gemeente een verbod in te stellen om als assurantie-agent op te treden. De stukken genoemd onder a t/m c worden voor kennisgeving aangenomen. d. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van 21 November 1949, 2e afdeling, nr. 7, waarin wordt me- gedeeld dajt geen bezwaar bestaat tegen het besluit van de Raad van 7 November 1949, nr. VII, tot vaststelling van een nieuwe "Algemene Kinderbijslagregeling"; e. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van 5 December 1949, 3e afdeling, nr. 78, houdende toezen ding van het goedgekeurde besluit van de Raad van 7 No vember 1949, nr. IX, tot aankoop van een perceeltje grond van de Wed. S* Dekker, geb. Rab te Vlieland. Ook de stukken genoemd onder d en e worden voor kennisge ving aangenomen, f. een schrijven van D. Bruin, alhier, van 14 November 1949, waarin hij verzoekt de boom staande voor zijn hotel te verwijderen, omdat deze boom gevaar en schade voor het hotel dreigt op te leveren. De heer A. Boon merkt op, dat deze boom ook voor het ver keer van voetgangers ter plaatse veel ongemak oplevert. De VOORZITTER wijst er echter op, dat de doorgang voor het hotel niet alleen door de boom wordt bemoeilijkt, maar in de zomer veelal de voor het hotel geplaatste fietsen mede 4en sta in de weg vormen, Zodat hij betwijfelt of het rooi van de boom veel verbtering zal brengen. •De heer P.A. KROON JWZn is met de heer Boon van mening dat de boom een hinder voor het verkeer vormthieraan doet niet af dat de voor het hotel gebouwde aerre de eigenlijke en

Raadsnotulen | 1949 | | pagina 1