„;„:s VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Dinsdag 6 September 1949 namiddags om 4 uur. Aanwezig zijn de heren: J. van den Bent, burgemeester-secre taris en de leden G.P. Bakker, W. Bloem, A. Boon, W. Brand- sma, p. Doeksen, P.A. Kroon Szn en P.A. Kroon JWzn. Opening van de Raad en installatie van de leden: Door de VOORZITTER worden de volgende woorden bij de opening van de Raad en de installatie van de leden gesproken: MIn deze eerste vergadering van Uw College wil ik beginnen met ;U een hartelijk welkom toe te roepen en wel speciaal tot het drietal leden, de heren W. Bloem, A. Boon en P.A. Kroon JWzn, hetwelk in het vorige College geen zitting had. Wel is één daarvan vroeger reeds lid van de raad geweest (naar ik meen zelfs gedurende een lange periode), zodat deze met de gang van zaken ter raadsvergadering volledig op de hoogte is, doch voor de andere twee is dit voor de eerste maal dat zij als lid van de raad hier tegenwoordig zijn. Al zullen op enige punten wel onderlinge verschillen naar voren komen, toch hoop ik, dat U tezamen zult werken voor het welzijn van de ^plaatselijke gemeenschap en uit dien hoofde één ••team" zult vormen. In onze huidige samenleving is er veel dat door hogere or ganen wordt geregeld. Toch zal het U blijken, dat in ver schillende opzi'chten de Raad nog vele 'bevoegdheden bezit betrekkelijk de regeling van de huishouding der gemeente. Het is zaak waakzaam te -zijn tot behoud van de thans nog aan de Raad en Burgemeester en Wethouders toekomende be voegdheid tot regeling van de huishouding der gemeente,om dat zich allerwege de tendenz openbaart deze plaatselijke bevoegdheden te doen overnemen en te regelen vanuit meer centraal gelegen bestuurscentra. Ik kan U de verzekering geven dat heden de dag voor het be houd van de hiervoor bedoelde gemeentelijke zelfstandigheid veel strijd geleverd wordt en dat ook in de toekomst de strijd onverminderd zal worden voortgezet, opdat voorkomen worde dat de gemeentebesturen (Raad en Burgemeester en Wet houders) meer en meer worden de uitvoeringsorganen van het centraal bestuur. Ik meen dan ook het vermoeden te mogen uitspreken, dat de komende vier jaren van veel beslissende invloed zullen zijn, ook met betrekking tot de ontwikkeling van de gemeentelijke zelfstandigheid. Hiermede verklaar ik de leden van de Raad der gemeente Vlie land geïnstalleerd.Zie het slot onder punt III. Benoeming van twee kethouders. Vervolgens wordt overgegaan tot de benoeming van twee wet houders in de plaats van de aftredende wethouders de heren W. Brandsma en P. Doeksen. Allereerst wordt gestemd in de vacature van de heer Doeksen en vervolgens in de vacature van de heer Brandsma. Door de VOORZITTER worden tot leden van de commissie van"stemopnemers"aangewezen de heren P.A. Kroon Szn en W. Bloem. Tijdens de eerste stemming worden uitgebracht op de heer P. DOEKSEN 4 stemmen en op de heer A. BOON 3 stemmen. Gekozen is dus met meerderheid van stem men de heer P, DOEKSEN. Tijdens de tweede stemming worden uitgebracht op de heer W. BRANDSMA 4 stemmen, op de heer P»A. KROON JWzn 2 stemmen, terwiil LL-n -C

Raadsnotulen | 1949 | | pagina 1