r\ VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Maandag 1 Augustus 194-9 namiddags 8 uur. •V- Bij de opening zijn aanwezig de heren: J. van den Bent, bur gemeester-secretaris, W. Brandsma en P. Doeksen wethouders en de leden C.P. Bakker, J. Bloem, D. de Boer, A. Kooijman en P.A. Kroon. I. De VOORZITTER opent de vergadering, heet de aanwezigen wel kom en stelt vervolgens de notulen van de vergadering van 29 Juni 1949 aan de orde, welke onveranderd worden vastge steld. II. Ingekomen s.tukken. Ingekomen is een schrijven dd. Juni 1949 van het Moderamen van het Bestuur van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam, Sportlaan 24 s-Gravenhage waarin verzocht wordt de Bond financieel en moreel te wil len steunen en wel in de vorm van een jaarlijks subsidie. De heer BLOEM informeert met hoeveel deze Bond gesteund moet worden. De VOORZITTER deelt mede, dat de beslissing omtrent de grootte van het subsidie-bedrag door de Raad moet worden xsxÉgBSÊsiix genomen. De heer KROON merkt op, dat er veel nuttige instellingen zijn welke eigenlijk wel voor een suodie in aanmerking komen, doch dat het niet aangaat - vooral in verband met de gemeentefi- nancien - ongelimiteerd subsidies te verlenen; hij stelt dan ook voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen; waar toe aldus besloten wordt. III.Voorstel tot het toekennen van een bijdrage in de kosten van Lie het volgen van voorbereidend zeevaartkundig onderwijs7 Burgemeester en Wethouders stellen voor aan P.D. Pronker al hier t.b.v. zijn zoon David, geboren 25 Juli 1935, welke met ingang van 1 September 1949 de R.H.B.S. te Harlingen zal gaan bezoeken, een bijdrage in de hieraan verbonden kosten te ver lenen van f 400,per jaar en zulks onder de bekende voor waarden. t Besloten wordt m.i.g. van 1 September 1949 de gevraagde bij drage te verlenen. IV. Voorstel tot het verlenen van een gratificatie van 2# aan het gemeentepersoneel. Burgemeester en Wethouders stellen voor ook dit jaar aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel een gratifi catie te verlenen van 2# en zulks overeenkomstig de voor het rijkspersoneel geldende regeling. De heer D. 3e BOER vraagt welk personeel voor deze gratificatie in aanmerking zal ko men. Vallen hieronder ook de onderwijzers? De VOORZITTER deelt mede, dat de salarissen van het onderwij zend personeel van rijkswege worden vastgesteld, wat tevens inhoudt dat dus ook van rijkswege een besluit moet worden £8ratificati©feenomen tot toekenning van een dergelijke bijdrago^aan het onderwijzend personeel. Het is hem echter bekend - aldus de voorzitter - dat evenals het vorige jaar ook .thans het on derwijzend personeel niet voor een gratificatie in aanmer king zal worden gebracht. Van het gemeentepersoneel komen die personen in aanmerking welke een jaarwedde genieten van minder dan f 4380,dat is dus, met uitzondering van de burgemeester-secretaris en de gemxentegenaesheer, al het per soneel.

Raadsnotulen | 1949 | | pagina 1