VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD op WoenBdag 29 Juni 1949 des namiddags om 8 uur. Bij de opening zijn aanwezig de herenj J.v.d. Bent, burgemees- ter-secretaris, W, Brandsma en P. Doeksen, wethouders en de leden C.P. Bakker, J. Bloem en A. Kooijman, De heer D. de Boer is zonder kennisgeving afwezig, terwijl de heer P.A. Kroon enige tijd na de opening ter vergadering komt. Opening en notulen: De VOORZITTER opent de vergadering en heet de aanwezigen wel kom, waarbij hij er op wijst, dat deze dag van samenkomst te vens is de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Voorts her innert de VOORZITTER er aan. dat binnenkort H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard 12y2 jaar gehuwd zullen zijn, waarbij hij de hoop uitspreekt, dat zij beiden nog lang voor land en volk gespaard mogen blijven. Vervolgens stelt de VOORZITTER aantóe orde de notulen van het verhandelde in de vergadering van 14 Juni 1949, welke onver anderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van Gedeputeerde Staten van Fries land van 13 Juni 1949, 3e afd.nr. 16, houdende mededeling dat tegen het Raadsbesluit van 29 Januari 1949, nr. Il/f, tot toekenning van een subsidie, groot f 168,— aan het Protestant Ziekenhuis te Harlingen voor het jaar 1949, geen bezwaar be staat. Verder zijn ingekomen enkele stukken betrekking hebbende op de verkiezing van de leden van de "nieuwe" raad, t.w. een af schrift van het besluit van het Centraal Stembureau te Vlie land tot vaststelling van de uitslag der verkiezing, d.d. 23 Juni 1949, een afschrift van het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau te Vlieland tot bekendmaking van de uitslag der verkiezing, eveneens d.d. 23 Juni 1949 en een proces-verbaal van de zitting van het stembureau te Vlieland d.d. 22 Juni 1949* De Voorzitter stelt voor, deze stukken t.z." te behandelen, t.w. bij de te houden raadsvergadering waarin over de toelating van de verkozen leden zal worden beslist. Aldus wordt besloten. Verlenen van een tegemoetkoming in de kosten van een school reisje van leerlingen der o.l. school te Vlieland. Burgemeester en Wethouders stellen voor een tegemoetkoming te verlenen ten bedrage van f 20,in de kosten van een schoolreisje van leerlingen der o.l. school naar Emmen, ge houden in de maand Juni 1949. Op een desbetreffende vraag van de heer KÖOIJMAN deelt de VOORZITTER nog mede, dat de deelnemende leerlingen wekelijks een bepaald bedrag sparen ter de&king van de aan het reisje verbonden kosten. Het bij eengebrachte bedrag is echter voor het reisje naar Emmen niet voldoende geweest; het tekort bedroeg f 20,—. Het is dus niet de bedoeling hierin jaarlijks een bijdrage te ver lenen en het verlenen van deze tegemoetkoming moet dan ook als een uitzonderingsgeval worden gezien. De raad besluit z.h.s. tot toekenning van de tegemoetkoming. Verhoging presentiegelden raadsleden. Ingekomen is een schrijven van Gedeputeerde Staten van Fries- land d.d. 16 Mei 1949, 2e afd., nr, 264, waarin zij mededelen bereid te zijn de vergoeding voor het bijwonen van raadsver-

Raadsnotulen | 1949 | | pagina 1