\V I J VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD op Zater dag 29 Januari 19 49 des na middags 8 uur Aanwezig zijn de heren: J. van den Bent, burgemeester-secre taris, W. Brandsma en P. Doeksen, wethouders en de leden C.P. Bakker, J. Bloem, D. de Boer, A. Kooijman en P.A.Kroon. Opening en notulen: De VOORZITTER opent de vergadering, heet de aanwezigen wel kom en stelt vervolgens de notulen van de vergadering van 15 December 1948 aan de orde, welke onveranderd worden vast gesteld. Ingekomen stukken: a. schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van 27 December 1948, 2e afdeling, nr. 175, houdende mededeling, dat aan het Raadsbesluit van 15 December 1948, nr. VIII, betreffende het toekennen van aan het gemeente-personeel van een tijdelijke loonbijslag van f 4,50 per maand en een tijdelijke kindertoelage (vanaf- het 2e kind) van f 1,3C' per maand, goedkeuring is verleend; b. schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van 27 December 1948, 2e afdeling, nr. 50, houdende mededeling, dat vanwege burgemeester en wethouders van Vlieland be richt is ontvangen van de toelating van de heer J.BLOEM als lid van de raad der gemeente Vlieland; c. schrijven van de heer Houtvester in de Houtvesterij "Alk maar", d.d. 16 December 1948, nr. 3282, waarin wordt me degedeeld, dat de akte van grondaankoop van Staatsbosbe heer t.b.v. het uitbreidingsplan van Vlieland op 19 No vember 1948 is overgeschreven ten kantore van de Bewaar der van de hypotheken en het kadaster te Hoorn. De stukken genoemd onder a. t/m c. worden voor kennisgeving aangenomen. d. een schrijven van de heer D. uruin alhier, waarin deze ver zoekt het tarief van de vermakelijkheidsbelasting t.a.v, het bioscoopbezoek sterk te willen verlagen, n.l. tot 15$ van de entréeprijs. De Raad besluit echter, zulks overeen komstig het bijgevoegde voorstel van b. en w. aan dit ver zoek niet te voldoen, omdat één en ander voor de gemeente, door de werking van de Noodwet Gemeentefinancien, een niet onbelangrijke daling van de inkomsten zal te zien geven. e. een schrijven van de heer D. Bruin voornoemd, houdende ver zoek de drie in zijn bedrijf geplaatste elektriciteitsme ters voor de berekening van de verschuldigde ^kosten voortar niet meer afzonderlijk te berekenen, doch als één geheel, waardoor bereikt wordt, dat bij overschrijding door de drie meters gezamenlijk van 1000 KWh de oververbruikprijs van f -,20 in rekening wordt gebracht. Burgemeester en Wethou ders erkennen de billijkheid van het verzoek, maar zijn voorts van mening, dat een "scheiding dient te worden gehou den tussen het hotel- en het bioscoopbedrijf, omdat voor dit laatste bedrijf een speciale kabel moest gelegd worden. Verder zijn b. en w. van oordeel, dat met inwilliging van het verzoek dient te worden gewacht, totdat de bedrijfs- uitkomsten over 1948 bekend zijn.

Raadsnotulen | 1949 | | pagina 1