VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD op Woens dag 15 December -19 48 desna middags- 8 uur Aanwezig zijn de heren: J. van den Bent, burgemeester-secre taris, W. Brandsma en C.P. Bakker, resp. wethouder en tijde lijk wethouder en de leden J. Bloem, D. de Boer, P. Doeksen, A. Kooijman en P.A. Kroon. 'i J' L 98ÖE» t I. Opening en notulen: Bij de opening van de vergadering herdenkt de VOORZITTER in een korte rede de overleden wethouder de heer G. Donia. In enkele trekken brengt hij in herinnering het leven en werken van de heer Donia tijcïens zijn 17 jarige ambtsperiode als wethouder der gemeente Vlieland; veel heeft hij voor Vlieland gedaan. De VOORZITTER besluit zijn rede met de woorden:"Zij zijn rustplaats temidden van ons in dankbare herinnering". De VOORZITTER stelt vervolgens aan de orde de notulen van de vergadering van 9 October j.l.} welke onveranderd worden vastgesteld. - H1 - - II. Ingekomen stukken: a. schrijven van Gedeputeerde van Friesland van 1 November 1948, 2e afdeling, nr. 24, betreffende de goedkeuring van de in de vergadering van 1 September 1948 vastgestelde wijziging op de verordening tot het heffen ener belasting op vermakelijkheden; b. alsvoren een schrijven van 22 November 1948, 2e afdeling, nr. 65, houdende mededeling van de goedkeuring van de in de vergadering van 1 September 1948 vastgestelde verorde ning op de heffing en invordering van een straatbelasting; c. alsvoren een schrijven van 1 November 1948, nr. 138, 2e afdeling, betreffende de goedkeuring van het raadsbesluit van 1 September 1948, nr. VIII, tot restitttutie aan de gemeentegeneesheer van een bedrag van f 4.000,— voor ge maakte kosten-van aanleg van de centrale verwarming in de aan de gemeente toebehorende ambtswoning van de geneesheer d. een.schrijven van de Hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat* in het arrondissïnent Hoorn van 24 November 1948, nr. 896, houdende enkele mededelingen omtrent het herstel van de gemeentesteiger; e. een schrijven van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van 22 November 1948, nr. 15147, afd. L.O., houdende mededeling dat ook voor 1949 rijksvergoeding tal worden verleend voor het wettelijk salaris van een tweede onderwijzer van bijstand aan de o.l. school alhier; f. een schrijven van de heef A.-Hodes, gemeentegeneesheer te Vlieland, van 25 October 1948, waarin hij mededeelt, dat hij zijnerzijds, na ontvangst van het schrijven van Burgemeester en Wethouders van 20 October 1948, nr. 908, de aangelegenheid betreffende restitutie kosten aanleg centraletverwarming, alsmede de daardoor ontstane moeilijk heden, acht te zijn afgedaan. De VOORZITTER stelt voor de stukken genoemd onder a t/m f 11207 t t

Raadsnotulen | 1948 | | pagina 1