vAjM VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD op Woens dag 5 November 1947 des na middags 8 uur I. II. III. Tegenwoordig zijn; de heren P. Sikkes, wnd burgemeester-se cretaris, G. Donia en W. Brandsma, wethouders en de leden C.P. Bakker, I). de Boer, P. Doeksen, A. Kooijman en P.A.Kroon Opening en notulen. De Voorzitter opent de vergadering en leest vervolgens de notulen der vergadering van 28 Mei en 29 September 1947, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Van de heren F. Blom, J.C. Boeschoten, P. Doeksen, A. Kooijman en P.A. Kroon is mededeling ingekomen, dat zijn hun benoeming tot lid van de commissie als bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet 1947, Stbld 291, hev^en aangenomen. Deze mededelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Het ingekomen verzoek van P. Visser, alhier, om een te gemoetkoming ten behoeve van zijn zoon D.P. Visser in de kosten verbonden aan het bezoeken door deze van de u.l.o. school te Witmarsum wordt afgewezen, aangezien uit mondelinge mededelingen van Visser is komen vast te staan, dat het niet in zijn bedoeling ligt zijn zoon^ t.z.t. een zeevaartschool te doen -bezoeken, hetgeen één van de voorwaarden vormt om voor een dergelijke tegemoet koming in aanmerking te komen. c. Voor voorlopige kennisgeving wordt aangenomen het schrij ven van de Hoofdingenieur-Üirecteur van de Rijkswaterstaat, houdende mededeling, dat de ducdalven bij de steiger ver moedelijk in 1948 zullen worden hersteld, doch dat overi gens ingrijpende veranderingen voorlopig niet worden over wogen. d. Besluite^van Gedeputeerde Staten van Friesland van 27 Octo ber 1947, nrs. 65, 66 en 67 tot vaststelling van de reke ningen der gemeente, van het Woningbedrijf en van het Elec- triciteitsbedrijf over de jaren 1942, 1943 en 1944. Deze besluiten worden voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling begroting'gemeente en bedrijven over 1946 en 1947 Aan de orde komt thans de vaststelling van de gemeentebe groting en de begrotingen van het Woning- en Blectriciteits- bedrijf voor de jaren 1946 en 1947. Op de vraag van de Voorzjfc- ter of de leden tegen de opgemaakte begrotingen bezwaren heb ben, wordt door de heer de Boer gewezen op het slechte onder houd der gemeente-gebouwen en de hiervoor in de begroting ge raamde bedragen. In verband met de late indiening van de be treffende begrotingen heeft het geen zin hierin thans nog ver anderingen aan te brengen, aldus de heer de Boer, maar hij verzoekt bij de indiening van de begroting voor 1948 de bedragen voor onderhoud der gemeente eigendommen te ramen naar de werkelijkhei-d,- d.w.z. na de toestand van het onderhoud in ogenschouw te hebben genomen. S. 11207

Raadsnotulen | 1947 | | pagina 1