VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD op Dina dag 29 Juli 19 4? des na middags 8 uur Tegenwoordig zijn de leden G. Donia, A. Kooijman, B. de Boer, P.A. Kroon en P. Doeksen. Afwezig zijn de leden 1. Brandsma en C.P. Bakker. Voorzitter» G.Donia, loco-bur gemeester. I. Opening» De Voorzitter opent de vergadering en heet/wegens het over lijden van de heer Rab tot wnd.burgemeester benoemde Heer ïïeslinga met enige hartelijke woorden welkom. II. Ingekomen stukken» a. besluit van de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, waarbij voor het tijdvak ingaande 29 Juli 1947 en eindigende op een nader te bepalen datum met de waar neming van het ambt van burgemeester van de gemeente V1B- land is belast de Heer A. Heslinga, ambtenaar ter secre tarie van Sneek. Dit besluit wordt door de Raad voor ken nisgeving aangenomen. b. schrijven van de Commissaris der Koningin voornoemd,hou dende verzoek te bevorderen dat de Heer A. Heslinga wor& benoemd tot waarnemend secretaris der gemeente Vlieland. De Heer Heslinga wordt door de Raad met algemene stemmen tot wnd. secretaris benoemd. Hij legt in handen van de voorzitter de vereiste eden af, waarna deze hem feliciteert met zijn benoeming em hem verzoekt de Voorzittershamer over te nemen. De Heer Hes linga wijdt enige woorden ter nagedachtenis aan de zo plotseling overleden burgemeester Rab, die bijna achttien jaren zijn beste krachten en het beste deel van zijn le ven aan de behartiging van de belangen van Vlieland heeft gegeven. Zijn heengaan in een tijd dat de gemeente Vlie land zijn kennis van zaken en werkkracht zeer moeilijk zal kunnen missen betekent voor de gemeente Vlieland een groot verlies en het zal voor zijn opvolger een moeilij ke taak zijn hem als burgemeester en als mens te evenaren Moge dat zijn nabestaanden tot troost zijn, aldus ein digt spreker. Daarna dankt de Heer Heslinga in de eerste plaatse de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland voor het vertrouwen dat deze in hem gesteld heeft door hem tot wnd.burgemeester der gemeente Vlieland te benoemen en verder de Raad wegens zijn benoeming tot secretaris. De Heer Donia dankt hij voor de tot hem gerichte woorden en voor de uitstekende wijze waarop deze gedurende de ziekte van de Heer Rab en na diens overlijden de gemeen tezaken heeft htertigd. Hij geeft de verzekering zijn beste krachten aan de be langen van db gemeente Vlieland te zullen wijden. III Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. De Wethouder Voorzitter Aldus vastgesteld ter openbare vergadering van de Raad der gemeente Vlieland op 20 Septem ber 1947*

Raadsnotulen | 1947 | | pagina 1