.(siov^v; ,f VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD op v r ij daS 27 December 1946, desna middags 8 uur IOpening De Voorzitter opent de vergadering.- Tegenwoordig zijn de H.H. G. Donia en W. Brandsma, Wethouders, en C.P. Bakker, •P. Doeksen, A. Kooijman en P.A. Kroon, leden. Afwezig wegens ziekte het lid. D. de Boer. II. De Notulen der vergadering van 22 November 1946 worden voor gelezen en ongewijzigd vastgesteld. III. Ingekomen stukken. a. Schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen waarbij wordt medegedeeld, dat ook voor 1947 -boven het aantal verplichte onderwijzers Rijksvergoeding zal worden verleend voor het wettelijk salaris van een 2-en onderwijzer van bijstand. b. Mededeeling van Ged. Staten van Friesland, dat Koninklijk zijn goedgekeurd de besluiten tot heffing van 142 opcen ten op de personeels belasting voor de tijdvakken 1 Janu ari 1945 t/m 31 Mei 1946, en 1 Juni 1946 t/n 31 Mei 1947. c. Brief van Ged. Staten betr. het aangaan van een geldlee- ning ten behoeve van het G.D.B. Indien het niet gelukt een vaste geldleening tegen 3$ te.sluiten, ware een kas- geldleening te sluiten, krachtens een door den Raad aan B. en W. te geven algemeene machtiging voor 1947. Deze machtiging wordt door den Raad aan B. en W. zonder hoofde lijke stemming verleend. IVAankoop grolden in het uitbreidingsplan. Van H.A. dë Bock is een verzoek om verkoop of in erfpacht uitgifte van een 3tuk grond in het uitbreidingsplan ingeko men, ter grootte van plra. 350 M2. De Raad is in beginsel bereid t.z.t. een perceel grond voor het bouwen van een timmerwerkplaats aftestaan tegen na der te bepalen prijs of canon, doch zou.van belanghebbende gaarne een situatieschets ontvangen, .waarop de toekomstige op3tal is ingeschetst. Besloten wordt dit aanvragen te doen weten. VBlectrici teitstarieven Naar aanleiding van de in de laatste vergadering door dhr. Doeksen ingeleide discussie over de betaling van elctrischen stroom door kleingebruikersNamens B. en W. deelt weth. Donia mede, dat op eenvoudige .wijze en zonder tariefverande ring aan de geopperde bezwaren kan worden tegemoetgekomen. Wanneer men de kleinverbruikers (voormalige groep a) eenvou dig eens per jaar het door hen gemaakte oververbruik in re kening brengt, is aan de in de vorige vergadering gesig-aleer de onbillijkheid weggenomen. Het is een gemakkelijk door de administratie door te voeren maatregel. De Raad kan zich met dezen maatregel vereenigen. Terugkeer tot de vroeger bestaande groepeeringen wordt van wege B. en W. ontraden met het oog op de groote kósten, waar voor wij door de a.s. batterij-vermeuwing komen te staan. Dhr.

Raadsnotulen | 1946 | | pagina 1