-r tn VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD op V r ij dag 30 Augustus 1946 des na middags 8 uur IOpening» De Voorzitter opent de vergadering. - Tegenwoordig zijn de H.H. A. Kooijman, G. Donia, P. Doeksen, P.A. Kroon, C. P. Bakker, D. de Boer en W. Brandsma. Het is juist 5 jaren geleden, op 30 Aug. 1941, dat de Raad zijn werkzaamheden beeindigde, en dat de Burgemeester de taak van den Raad moe st waarnemen, "bijgestaan door de Wet houders wier ambtelijke positie wijziging had ondergaan. Op 6 December van het vorig jaar kwam voor het eerst de tij delijke gemeenteraad bijeen, gekozen door een z'.g. getrapte verkiezing. Dit College heeft 8 mal'en'vergaderd. Thans is er weer een nieuw tijdperk ingetreden, waarop een Raad zijn werkzaamheden weer zal aanvangen," een college ge kozen volgens de door de Kieswet voorgeschreveh regelen van evenredige vertegenwoordiging. De geloofsbrieven van de thans aanwezige leden zijn door den tijdelijken Raad onderzocht en in orde bevonden. II. Afleggen» eeden en beloften. Alvorenszijn werkzaamheden aan te vangen dienen eerst de le gden hoofdelijk in handen van den Voorzitter af teleggen de eeden of beloften, voorgeschreven bij de Gemeentewet. I De eeden leggen af de H.H. A. Kooijman, G. Donia, P. Doeksen ten P.A. Kroon. De verklaringen en beloften worden afgelegd door de H.H. W. Brandsma, D. de Boer en C. P. Bakker. Nadat een en ander heeft plaats gehad verklaart de Voorzitter de leden voor ge'fastalleerd, wenscht hen geluk met hun benoe ming en hoopt en vertrouwt, dat het werk door den Raad verriht moge strekken tot het welzijn der gemeente. III. Benoeming wethouders. Afgetreden zijn de H.H. G. Donia en P. Doeksen. Voor elke vacature wordt overeenkomstig het reglement van orde afzonder- lijk gestemd. Vacature Donia. Ingeleverd 7 stembriefjes; uitgebracht worden op den heer G. Donia 6 stemmen en op den Heer P.A. Krooh 1 stem. Vacature Doeksen. Ingeleverd worden 7 stembriefjes; uitgebracht worden op dhr. W. Brandsma 4 steramen, op dhr. P. Doeksen 2 stemmen en op dhr. A. Kooijman 1 stem. De Voorzitter verklaart, dat alzoo met volstrekte meerderheid van stemmen zijn benoemd tot wethouders de H.H. G. Donia en '7. Brandsma. Beiden verklaren hun benoeming in beraad te wil len houden. IV. -Notulen. Thans worden gelezen de notulen der vergadering van 28 Aug. j.l. welke ongewijzigd worden vastgesteld.. V. Mededeeli^gen. De Voorzitter deult mede, dat de besturen der vier Friesche eilanden gezamenlijk een actie bij den Minister en Gedeputeer de Staten hebben ingesteld om te komön tot een subsidieregel ook voor ander onderwijs dan zeevaartkundig- of machinisten- onderwijs, doch geen Hooger Onderwijs. De i-v t v

Raadsnotulen | 1946 | | pagina 1