trr VI. Wijziging gemeente-begrooting 1940. - Voorgesteld wordt door Burg. en Weth. een tweetal wijzigingen van de begrooting 1940 aan Ged. Staten ter goedkeuring optezenden. Het be treft hier meerendeels af- en overschrijvingen, welke,, tijdig goedgekeurd, straks het samenstellen der rekening over dat jaar^zullen bespoedigen en vergemakkelijken. De wijzigingen worden z.h.st. vastgesteld. VII. De Insuecteur van het L.0. heeft erop gewezen, dat op grond van hev aantal leerlingen in 1940, de gemeente weer hef recht heeft tot aanstelling van eene onderwijzeres voor Rijks rekening. Na gehouden oproeping hebben zich een 14-tal sollicitanten aangemeld, waaruit Burg. en Weth., in overleg met den In specteur en het Hoofd der school, de volgende voordracht hebben samengesteld I 1. Mej. H. Schaafsma, kweekelinge met acte te Vlieland} 2. Mej. G. Pardieske, idem te Schingen; 3. Mej. F. Terpstra idem te Dongjum De Voorzitter verstrekt omtrent de voorgedragenen nog eenige toelichtingen, wat betreft acten en bevoegdheden, en leest vervolgens de rapporten van den Inspecteur en het Hoofd der school voor. Z.i. kan de benoeming zoo spoedig mogelijk ingaan. Uit de daarop gevolgde stemming blijkt, dat met algemeene stemmen ie benoemd mej. H. Schaafsma alhier. De benoeming zal ingaan op 15 Februari 1941. De benoemde, telefonisch ingelicht, verklaart de benoeming aan te nemen, en dankt den Raad ia-het-deew voor het in haar gestelde vertrouwen. De Voorzitter stelt thans voor mej. Schaafsma met ingang van 15 Februari eervol ontslag te verleenen als kweekelin ge met acte aan de o.l.e. alhier. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit ontslag eervol verleend. VIII.Tarieven G.S.B. - De verwachting, uitgesproken bjj de vast stelling der begrooting, dat men nog niet tot verhooging der electriciteits-tarieven behoefde over te gaan, wordt helaas niet bewaarheid. De enorme stijging der olieprijzen maakt het noodzakelijk de tarieven te fcerzien. Burg, en Weth. meenen vooralsnog evenwel te kunnen volstaan met met een voorstel, dat waarborgt, dat he%-t* de stroom in de lagere tarieven dus bij grooter verbruik niet te goedkoop wordt. Zij meenen, dat lichtstroom in de huidige omstandigheden niet goedkooper dan voor 25 per KWh, en keachtstroom niet lager dan voor 20 ets per KWh verkocht*^ wordt^.Dit kan op eenvoudige wijze bereikt worden, n.l. o door tijdelijke buitenwerking stelling van het Raadsbesluit van 14 November 1938 tarieven F t/m J Bn van het Rbs. van 29 Juni 1938» met bepaling dan, dat voor krachtstroom een uniforme prijs van f. 0,20 per KWh zal gelden. De rege ling kan terstond in werking treden. De Raad blijkt de noodzakelijkheid te erkennen van de voor gestelde regelen en neemt het voorstel aan. Wat het laden van accu"8 aangaat, wordt besloten, dit eens in de 10 dagen toetelaten, en geen prijsverhooging toe te passen, met het oog op minder draagkrachtigen. Overigens zullen B. en W. bij de ingezetenen nogmaals aandrin gen op een zuinig stroomverbruik, met het oog op de weinig beschikbare olie, en hen herinneren aan het/gebruik van stroom voor verwarming. Ctj--Z'-a— Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de verga dering. Aldus

Raadsnotulen | 1941 | | pagina 3