V. VI. /L937ca VII. Vervolg). in deze geen termen aanwezig acht op zijn eenmaal terzake genomen besluit terug te komen. a. Gedeputeerde Staten zenden met eenige opmerkingen te rug de rekening;/zonder hoofdelijke stemming wordt beslo ten aan de gemaakte bedenkingen tegemoet te komen. b. de administratie der financiën maakt het noodig in den loop van het dienstjaar 1940 eene begrootingswijziging voor dat dienstjaar optemaken; het ontwerp dier wijzigingen van ontvangsten en uitgaven en verhooging en verlaging der pos ten wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Instructie ambtenaren ter secretarie. In behandeling komt eene Instructie voor de. ambtenaren ter secretarie dezer gemeente» - Het ontwerp, dat vooraf bij de leden in rondlezing is gegaan, geeft geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen, en wordt mitddi.en, na korte toelichting door den Voorzitter, ongewijzigd vastgesteld.' VIII. a. Kinderbi.1 slagverordening; b. Jaarwedde-regeling ambte naren en bedienden bij de plaatselijke secretarie. De Voorzitter leidt deze beide voorstellen tegelijkertijd in; wil men een kinderbijslagverordening vaststellen, dan zal allereerst nog eene jaarwedde-verordening dienen te worden vastgesteld; deze wordt trouwens gevorderd door de ambtenarenwet 1929. - Over beide ontwerp-verordeingen is de Nederlandsche Bond van Gemeente-ambtenaren gehoord. B. en V. achten het wenschelijk een bijslag vanaf het le kind te verleenen, en deze niet afhankelijk te maken van het salaris; mitsdien stellen zij voor eene vaste bijdrage per kind van f. 50,en het maximum aan kinderbijslag op f, 200,- Kans voor correctie der jaarwedden vanwege het Departement is bij deze regeling niet te vreezen. De jaarwedde-normen voor den ambtenaar en den bode (resp. f. 750,tot f. 1250,in 8 jaar te bereiken, en f.600, tot f. 800,eveneens in 8 jaar te bereiken) worden toe gelicht en besproken en vergeleken bij de overeenkomstige betrekkingen bij de Departementen. In dit verband bezien worden zij door den Raad zeer billijk geacht. Ook de be paling inzake diploma-toelagen f. 75.per aangewezen diploma tot een maximum van f. 200,en de toelagen voor den bode vrije woning en f. 10,rijwieltoelage per jaar) kunnen worden goedgekeurd. beide/ Na deze beoordeeling en bespreking keurt de Raad de/clöor Burg. en Weth. aangeboden ontwerpen goed. IX. Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf a.Jstroomprijs. - De Voorzitter kan tot zijn voldoening mede- deelen, dat Burg. en Weth. de begrooting 1941 voor het G. E.S. hebben kunnen sluitend maken zonder tot verhooging van den stroomprijs te moeten overgaan. In deze begrooting is voldoende rekening gehouden met verhooging van de olieprij zen, zoodat tet men hierbij niet gauw voor onaangename ver rassingen zal komen te staan. - Een ander geval is het ech ter met de beschikbaar gestelde hoeveelheid olie. Van over heidswege wordt aangedrongen op beperking of wel verande ring van Diesel- door stoomkracht. - Weth. Donia betoogt hierbij dat deze wijziging financieel voor ons niet mogelijk is. Verschillende maatregelen als stopzetting der lichtvoor ziening overdag of des nachts of uitschakeling van den kracht stroom worden besproken en overwogen. - Waar Weth. Donia echr- ter aan de hahd van vergelijkendecijfers van overeenkomstige tijdstippen van vorige jaren kan aantoonen, dat reeds aanzien lijk minder stroom verbruikt is en dus ook minder sttokolie is verbruikt, wordt besloten voorshands geen extra maatrege len te nemen, en de betreffende regeeringsinstanties mededee-

Raadsnotulen | 1940 | | pagina 2