V. Rekenin gen 19; «VI. Heffing c oup on belast. VII. Rond vraag. ge gemeenten met Vlieland gemeenschappelijk een vakonderwijl zer kunnen bekostigen. De Raad keurt goed, dat aan adress&nJ. te in bovenstaanden zin wordt bericht. Burgemeester en Wethouders bieden aan de aan hen door den gemeente-ontvanger^overgelegde rekeningen, dienst 1939 va: de gemeente, het Gemeentelijk Woningbedrijf, het Gemeente lijk Electriciteitsbedrijfwaaraan nog zal worden toege voegd die van het Burgerlijk armbestuur. Tot onderzoek der stukken, welke inmiddels ter visie zijn gelegd, worden, met instemming van den Raad aangewezen de H.H. de Boer, Blom en J.W.Kroon. In verband met de.wijziging derwet tot heffing van eene couponbelasting is het noodig, nu het begrip effecten" van wier opbrengst couponbelasting is geheven, wordt uit gebreid tot leeningen ter voorziening in de kapitaalbe hoeften ook van publiekrechtelijke rechtspersonen, dat de Raad een besluit neemt met de strekking, dat de gemeente voor alle reeds gesloten en nog te sluiten geldleeningen gebruik maakt van haar bevoegdheid bij de rentebetaling de belasting aftehouden. Sen daartoe strekkend ontwerp besluit wordt den Raad voorgelezen en door dezen zonder hoofdelijke stemming aanvaard.— Mitsdien is besloten de door de gemeente van de opbrengst van effecten verschuldtgf» digde couponbelasting bij de uitbetaling van die opbrengst aan de daarop rechthebbende af te houden. Bij de rondvraag herinnert Weth. Donia aan het voornemen om bij den tegenwoordige verduistering de trottoirbanden op de hoeken der straten^wit te maken. Z..I. kan met een voudige middelen zulks worden bewerkstelligd. Besloten wordt tot dezen maatregel over te gaan. Op een vraag van dhr. P.A.Kroon inzake rooiing van boomen met iepenziekte, deelt de Voorzitter mede, dat de eenige boom in de Dorpsstraat, die aan die ziekte lijdt, vol gens .voorschrift voor 1 October a.s. zal zijn gerooid. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de ver gadering. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van den Raad der gemeente Vlieland van den October 1940. Voorzitter. Wethouder.

Raadsnotulen | 1940 | | pagina 2