ST '9 PAUlH, IX. Wyz.begrx. Ged. Staten zenden met enkele opmerkingen terug de gemeente- 1940 en begrooting^/f 1940, zoomede die voor het G.E.B. en het Gem.Wo- 1939. ningbedryf. Uit het desbetreffend schrijven blijkt, dat genoemd College geen opmerkingen heeft over het beheer en beleid van de gemeente zooals dat in de begrooting tot uitdrukking komt; de opmerkingen zijn van administratieven aard, en de Raad be sluit daaraan tegemoet te komen. F.Ook ten aanzien van eene reeds eerder ter goedkeuring ingezon den begrootingswyziging voor 1939 wordt nog eene opmerking ge maakt, waaraan door den Raad wordt tegemoet gekomen. X. Bij de rondvraag brengt de Voorzitter ter sprake de kwestie Rond- van aanschaffing van een nieuwe motor voor het Zlectriciteits- vraag. bedrijf en lichten hy en Weth. Donia toe, wat ten deze voor- loopig door B. en W. is verricht. Besproken wordt de vraag, of het in dezen tyd wel gewenscht is tot zoodanige uitgaaf over te gaan. Nu diverse gebouwen niet meer door militairen zyn bezet is het lichtverbruik aanzienlijk ingekrompen, maar daartegenover staat weer de aansluiting van de haven met aan liggende perceelen. De Raad is het er over het algemeen mee eens, dat men niet te veel met den huidigen abnormalen tijd rekening moet houden, doch er aan moet denken, dat, wanneer na den oorlog de vuurtoren weer verbruiker wordt en het bad leven ook het lichtverbruik doet toenemen, de bestaande Ber- kel-motor niet meer voldoende capaciteit zal blijken te hebben. Met Weth. Doeksen stemt de Raad in als deze adviseert, ook al wordt de nieuwe motor niet aanstonds gebruikt, deze toch RU aantekoopen met het oog op prijzen en kwaliteit welke na den oorlog zeker ongunstiger zullen zyn. Radat Weth. Donia nog mededeeling heeft gedaan van de ingekomen offertes, n.l. die van Brons en Heemaf, worden B. en W. gemachtigd met eerstge noemde nader onderhandelingen te voeren en op korten termijn den Raad een definitief voorstel te doen. Sluiting Rietsmeer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergade ring. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van den Raad gemeente Vlieland van den o Ystjjpy 1940. der Voorzitter. Wethouder.

Raadsnotulen | 1940 | | pagina 3