OPENBARE VERGADERING van den Gemeenteraad van Vlieland, op ©#44» dag, 15 December 1939, des avonds half 9» Tegenwoordig de H.H. F.C. Rah, Burgemeester-secretaris, G. Donia en P. Doeksen Wethouders, en J.Wo Kroon, T. de Boer, F. Blom, W. Bloem en P.A. Kroon, leden. Na opening door den Voorzitter leest deze de Notulen der openbare vergaderingen van 28 Juni, 2 en 5 September en 9 October, welke onveranderd worden vastgesteld. Van de volgende ingekomen stukken wordt mededeeling gedaan a. het op 1 December jl. gesloten contract inzake de electrifica- tie van de haven. Aangenomen voor kennisgeving. b. eene ontwerp-verordening van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, krachtens art. 12 der Oorlogswet. Hierbij wordt de opmerking gemaakt dat het lèon aan burgers bij uitvoering van militaire werken uittebetalen, nl. het voor de werkverschaffing geldende loon, te laag door den Raad wordt geacht, en minstens op het plaatselijk loonpijl in het vrije bedrijf dient te wor den bepaald. De Voorzitter weet mede te deelen, dat reeds van diverse zijden die bezwaren zijn gemaakt en de Regeering deze bepaling dan ook wel zal verbeteren. c. goedkeuring door Ged. Staten van de begrootingen c.a. voor 1039 van de gemeente (met een tweetal opmerkingen), het G.E.B. het Gemeentelijk Woningbedrijf, en het Burgerlijk Armbestuur. Aangenomen voor kennisgeving. L d. een schrijven van Ged. Staten met verzoek nogmaald bij den Mi- -j nister van Waterstaat een subsidie voor herstel vanden aanleg steiger te vragen. In afwachting daarvan wordt de subsidie er provincie voorloopig op de begrooting 194# gehandhaafd. - e Voorzitter deelt mede, dat door hem nogmaald bij den Ministe deze zaak aanhangig zal worden gemaakt. - Aaingenomen voor ken- niëgeving. e. goedkeuring der af- en overschrijving op de begrooting 1938, en der wijziging van de begrroting voor 1938{- aangenomen voor i kebnisgeving. f. Rapport van de schoolarts; alles in in orde bevonden.- Aange- t nomen voor kennisgeving. g. bericht van toekenning van eene bijdrage in de exploitatie van het Woningbedrijf over 1938/39, groot f. 1069,08.- Aangenomen voor kennisgeving. Burg. en Weth. bieden aan een voorstel tot vaststelling van eene verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden in deze gemeente. - Ter toelichting deelt de Voorzitter mede, dat de vaststelling wettelijk verplicht is en dat bij het ont breken ervan in bepaalde gevallen Rijksbijdragen niet zullen kunnen worden uitgekeerd. Bij de vaststelling der tarieven zijn die van andere eilanden ter vergelijking geraadpleegd. De tekst der verordening, die aan alle leden werd toegezonden, wordt ge lezen en ongewijzigd vastgesteldo Na bespreking wordt het tarie in artikel3 door den Raad als vdgt vastgesteld i voor vervoer per extra vaartuig van Vlieland naar Harlingen maximaal f. 40, of zooveel minder als in elk bijzonder ge val voor den overtocht kan worden bedongen; per auto vanaf aan legplaats te Harlingen tot plaats van bestemming, of wel voor F vervoer op Vlieland naar de aanlegplaats der boot, 20 cents per K.Mf voor onderzoek f. 2,50 per keer; voor afzondering of verpleging of voor afzondering en verpleging tegelijkertijd f. 3,— per dag; reiniging en ontsmetting volgens het bedrag, berekend volgens het tarief van de ontsmettingsinrichting van

Raadsnotulen | 1939 | | pagina 1