Raadsverg. 5/9 1939. bl. 2 3* i,U üulsslachting. jïet niet met volle instemming van den Raad vastgestelde uitbreidings-1 plan wacht nog op goefkeuring door Ged. Staten. voorschriften voor het "bouwen van zomerhuizen werden vastgesteld. Nieuwbouw zoowel als herbouw op het Erfpachtsterrein èn in het Dorp waren zeer bevredigend. vreemdelingenverkeer. Het zooeven genoemde staat voor een groot deel in verband met het steeds toenemende vreemdelingenverkeer, dat door e gemeente en plaatselijke V.V.V. steeds naar beste weten bevorderd wordl uok aan de verbindingen met den vasten wal wordt veel aandacht be steed en meer gunstige resultaten werden in dit opzicht dan ook al verkregen. jkigendommen. De gemeente kocht van het Staat sboechbeheer diverse voetpaden in de dorpskom. Van S. Hofstra werd grond ge- kocht voor wegaanleg, en van den staat werd grond aas- t gekocht voor vergrooting van de begraafplaats. c Veroetering van wegen, de dorpsstraat en de trottoirs heeft de voortdurende aandacht en zorg van het gemeente-^ bestuur. Met eigen financieele middelen werd een belangryke ver- J betering aan den aanlegsteiger uitgevoerd. Monumentenzorg. De Raad zegde een ueiangryk subsidie toe in de kosten van restauratie van het Diaconiegesticht. Alg* iolitieverotdening. Een tweetal aanvullingen werden vastgesteld verbod van rijden op de kleine straat of trottoirs, en verbod van balspelen in de dorpsstraat Bedrijven. Valt van het (i.X.B. niet veel te vermelden, met voldoe ning kan worden geconstateerd, dat het G.E.B. zich finan cieel kan handhaven, ondanks de soms hooge koeten voor technische verbetring en onderhoud. Volgens deskundigen sttat ook technisch het u.js.js. er goed voor. De lichttarieven, zoowel voor licht als krachtverbruik, werden enkele malen, in voor de verbruikers gunstigen zin, herzien. Opvoering van het stroomverbruik is daar van wel het gevolg. Een delicate kwestie blijkft het stroomprijstarief voor den vuurtoren. '5e electrificatie van de haven is reeds in zoodanigen staat van voorbereiding, dat binnen afzienbaren tijd ook hier, naar het zich laat aanzien, strrom door het GEB. zal worden geleverd. De Voorzitter dankt de leden voor al hetgeen zy in de afgeloopen 4- jarige periode in het belang van gemeente en ingezeteten heuben ver richt eh vertrouwt, dat ook in de komende zittingsperiode de naad ook in eensgezindheid al het mogelijke zal doen de belangen van de aan hen toevertrouwde gemeente naar beste weten te bahrtigen. Thans wordt overgegaan tot het afnemen van de eeden. Alle leden leg gen achtereenvolgens de bij art. 40 der uemeentewet voorgeschreven eeden af, waana zy door den Voorzitter worden gelukgewenscht in in den nieuwen Kaad zitting nemen. Thans moet worden overgegaan tot benoeming van 2 wethouders, vacatu res hiervoor zijn er niet, daar de vorige Raad, en dus ook de wethoude ders zyn afgetreden. ij eerste stemming verkrijgt de neer x>onia O stemmen, de Heer P.Doeksei 2 stemmen. Eerstgenoemde is alzoo met volstrekte meerderheid gekozen, doch houdt zijne benoeming in beraad. By de tweede stemming oehaalt de Heer P.Doeksen 5 stemmen, de H.H. Go Donia en J.W.Kroon elk 1 stem. De Heer P.Doeksen, met volstrekte meerderheid, gekozen, verklaart de benoeming aantenemen.

Raadsnotulen | 1939 | | pagina 3