OPENBARE VERGADERING van ten Raat ter gemeente VLIELAND, op Vrijdag» 29 Juli 1938, tes avonts 8 uur. Tegenwoordig te H.H. F.C. Rab, Burgemeester-secretaris, Voorzitter, G. Donia en P. Doeksen, Wethouders, zoomete te leten J.W. Kroon, T. te Boer, W. Bloem en P.A. Kroon. 1 vacature. De Voorzitter èpent te vergatering en toet allereerst Meteteeling vaneen geschenk aan te gemeente van ten Heer G. van Dieren te Amstertam, bestaante in een tweetal oute zilveren stempels met het wapen van het voormalige torp West-Vlieland. (een torre boom op geter- raseerten gront). Voor tit waartevol historisch geschenk zal ten gever ten tank van ten Gemeente raat worten overgebracht. Als ingekomen stukken brengt ie Voorzitter ter tafel t a. tankbetuiging van te Directie van Zeebat Vlielant voor te belang stelling van gemeentewege betoont bij te opening van het nieuwe Bad paviljoen op 21 Juni Jl.j b. rapport van ten schoolarts over het 3e kwartaal 1938; c. schrijven van ten Heer F. Blom, waarbij hij meteteelt zijne benoeming tot lit van het Burgerlijk Armbestuur aan te nemen. t. Kon. besluit tot goetkeuring van het Raaisbesluit tot natere rege ling van ie jaarwedden ter Wethouters, met ingang van /?3 e. tankbetuigingen voor gelukwenschen voor leien van het Kon. Huis. De stukken worten voor kennisgeving aangenomen. a. In verbant met te informatie van Get. Staten naar het bestaan van een gemeentevlag, hare kleuren, enz. komt het Burg. en Weth, wen- schelijk voor te vanaf oute tijten gebruikte Vlielantsche vlag, be staante uit een witte en een zeegroene baan, bij Raaisbesluit of ficieel als gemeentevlag aantewyzen. De verhouting van te lengte en breette ter bei te banen te bepalen op 3 s 1, beite banen aan ten stok bevestigt, te witte baan onter, te groene boven. Conform tit voorstel wortt toor ten Raat besloten. b. Uit te voordracht van Burg. en Weth., na overleg met het Burg.Arm bestuur opgemaakt, wortt met algemeene stemmen tot lit van tat Be stuur benoemt no. 1 ter vooriracht, S. Rab, aftreieni. Op te voor- tracht stont als no. 2 vermeit te Heer A. Knop. c. Burg. en Weth. stellen voor te instructie voor ten arbeiter in al- gemeenen tienst op het punt van omroepen naier aan te vullen met eene bepaling, tat bij het omroepen ook bij te zomerwoningen te om roeper het tubbele zal mogen heffen van het tarief voor omroepen alleen in het Dorp. De Raat blijkt ieze regeling billijk te achten en keurt haar goet. t. #«teputeerte=3tBten=a8h%ens=neg=eeae=kie4se=wfsÉgÉng=nootig=ln=te h«n=t«F=gee#keawtRg=twegeBen4en. Ten einte aan te wettelijke voor schriften besluit bevolkingsboekhouting) te voltoen, is alsnog aanvulling nootig van te verortening tot heffing van leges met voorschriften inzake te heffing van leges voor het verstrekken van inlichtingen uit het Bevolkingsregister overeenkomstig het systeem, toor te wettelijke voorschriften vereischt onterscheit tusschen monteling en schriftelijk verstrekte inlichtingen, tarieven speciaal voor wetenschappelijke en/of philantropische toeleinten, en tarieven bij abonnement. Het concept-tarief wortt toor ten Raat vastgestelt. e. Naar uit bekomen meteteeling van het Burgerlijk Armbestuur blijkt, zai met te toegekende aubsitie voor 1938 at. f.1150,-- niet kunnen wor ten volstaan. Zal men te gebruikelijke winterhulp ook in ten a. s. winter weder invoeren, dan dient te subsidie nootzakelijk aangevuld. Waar het Burg. Armbest. aannemelijke en geronde redenen aanvoert, vindt de Raad goed de subsidie met hoogsten^f. 250,-- voor het loo pend e jaar te verhoogen. V.

Raadsnotulen | 1938 | | pagina 1