q'V i resp. W.F» de Boer, J. Kuiper en C.Wo Kooijman wordt gunstig beschikt onder de gebruikelijke voorwaarden, nl. eene bbdrage, berekend naar f. 400,per jaar, met dien verstande evenwel, dat mochten de Riks en Provinciale bedragen worden verminderd of geheel ingehouden, de aan belanghebbenden uit te keeren bijdragen eene evenredige vermindering zullen ondergaan, dan wel zullen worden ingetrokken* VIII» Ter benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur in de vacature K. Molenaar bieden Burg. en Weth., na overleg met het Burg. Arabestuur aan de volgende voordracht t 1. F. Blom; 2. A. Knop. Na gehouden schri: teiyke stemming blijkt, dat F. Blom met algemeene stemmen is gekozen. IX. Burg. en Weth. bieden aan een nieuw tarief voor verbruik van electri- schen krachtstroom. Zij hebben hier als voorbeeld genomen het geldende tarief voor gewoon lichtverbruik, wat betreft de glijdende tarieven schaal" Overigens wordt aangesloten bij het thans voor krachtstroom geldende tarief. Nadat nog is vastgelegd, dat onder krachtstroom zal worden verstaan de electrische stroom, opgewekt in de Centrale van het G.E.B. der gemeente, welke dient om electromotoren te drijven met een vermogen boven pk, wordt het volgende tarief vastgesteld, gerekend te zijn ingegaan met 1 Januari 1938, t.w. Tarief I tot 200 KWh a 20 ets. per KWh. Tarief II garantieverbruik 200 KWh per jaar voor f. 38,--; meerdere KWh a 19 ets. Tarief III garantieverbruik 300 KWh per jaar voor f. 54,--; meerdere KWh a 18 ets. Tarief IV s ga rabti everbruik 400 KWh per jaar voor f. 68,--; meerdere KWh a 17 ets. Tarief V i garantieverbruik 500 KWh per jaar voor f. 80,--; meerdere KWh a 16 ets. Tarief VI s garantieverbruik 600 KWh per jaar voor f. 90, meerdere KWh a 15 ets. X« Burg. en Weth. bieden aan eene nieuwe regel/ing voor de hÊfing en in vordering van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, welke regelinj in de vergadering van 2 December 1937 door hen van de agenda is afgeve« voerd in verband met nadere overweging hunnerzijds. De heffing is overeenkomstig de thans geldende wettelijke voorschriften gekoppeld aan het bedrag van de gemengde hoofdsom van Gemeentefonds- er Vermogensbelasting, waarnaar de schoolgeldplichtigen worden aangeslager en zoo op dezen grond geen aanlsag kan plaats hebben, aan het bedrag der hoofdsom van de Personeele belasting. Naast een billijk tarief wordl hierdoor ook verkregen een billijken aanslag van van een zoo groot moge lijk getal belastingplichtigen. Na deze toelichting wordt de aangeboden heffings-verordening vastgesteld. XI.Het komt Burg. en Weth. wenschelijk voor alsnog bij den Minister van CKW trachten gedaan te krijgen, dat het Rijk een tweede leerkracht voor de o.l.s. zal vergoeden. Naast de algemeen ook elders daarvoor geldende motieven zullen daarbij ook aangevoerd worden motieven, ontleend aan de uitzonderingspositie der gemeente als eiland-gemeente. De Raad hecht zijn volle goedkeuring aan het plan van Burg. en Weth. XII. By de rondvraag vestigt de Heer P.A. Kroon de aandacht op de bescher ming van den steiger, meer in het bijzonder de vloeipalen,.^die-dear fden bijzonderen bouw van de/ nieuwe Vlieland". Daar het aanbrengen'van stalen veeren of buffers een kostbare geschiedenis wordt, is besloten de gewenschte veering aan te brengen met de veel goedkoopere rubber stootblokken, zulks dan bij wijze van proef. Bij dit onderwerp komt ook nog tot uiting het misnoegen omtrent de ver binding Vlieland-Vliereede in het badseizoen met het alleroudste boot je der TSM, de ,Vlielandia". Te gelegener tijd zal dit ter kennis van de TSM en Ged. Staten van Noordholland worden gebracht. De Heer Bloem informeert ernaar, of het toelaatbaar ie een gebouwtje in het Dorp als zomerhuis te gebruiken, dat in het geheel niet aan de eischen van de Bouwverordening voldoet. De Voorzitter moet erkennen, dat het gebouwtje in kwestie niet aan de eischen van de Bouwverorde-

Raadsnotulen | 1938 | | pagina 2