Raad 21.12*37, 2e blad. 1*1 3ii n-sA I ai VI- Vil' jn verband met eenè wijziging van art, 23 der Drankwet zal het noo- dig zijn de bestaande verordening tot heffing van vergunningsrecht voor deze gemeente te wijzigen en in art. 1 dier verordening op te nemen de bewoordingen van evengeneomd gewyzigd wetsartikel t ,,in verband met den omzet van sterken drank in het bedryf", in plaats van de woorden t ,,in verband met den omvang van het bedryf". Het desbetreffend voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt zon der hoofdelyke stemming aangenomen. Burgemeester en Wethouders stellen voor de Vleeschkeuringsverorde- ning voor deze gemeente aan te vullen in dier voege, dat voortaan het mogelyk zal zyn, ook by zuivere huisslachting, zoowel in het be lang der hygiene als in dat van het slachtdier, de voorschriften, vervat in de artt. 7 tot en met 15 van het K.B. van 5 Juni 1920, Staatsblad no.285, van toepassing te verklaren op slachtdieren, die ingevolge de toepassing van art. 6-a der wet niet aan keuring zyn onderworpen. Zonder hoofdelyke stemming wordt dit voorstel door den Raad aanvaard. T'VIII.Het besluit van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten om, in verband met de abnormale geldmarkt,de rente voor credit-saldi te zul len bepreken, leidt ertoe om in de met de gemeente gesloten deposito overeenkomst eene wyziging optenemen, a-trekkende in dier voege, dat de te vergoeden rente niet minder zal bedragen dan 2% beneden het vpromesse-disconto der Nederlandsche Bank. Het daartoe strekkend ontwerp-besluit wordt door den Raad zonder hoofdelyke stemming aangenomen. IX. X. Verlaging stroomprys vuurtoren. - Nadat van Rykswege weder by het Gemeentebestuur op verlaging van den stroomprys voor den vuurtoren was aangedrongen, heeft de Directeur van het Loodswezen te Harlin- gen, na gehouden voorloopige besprekingen met den Burgemeester, aan Burg. en Weth. een vuurstel gedaan als volgt s voor de eerste 5000 KWh 18 ets, voor de volgende 15 cents., en verder eene z.g. olie- prys-clausule. Burg. en Weth», dit voorstel te bezwarend vindend, stellen den Raad voor de pryzen als volgt te bepalen t de eertse 4000 Kwh a*18 ets., en verder daarboven 15 ets. per KWh, benevens eene olieprys-elausule als waarborg voor grootere verliezen by styg ging van oliepryzen. Algemeen verklaart de Raad zich aanvankelyk tegen iedere verlaging daar de reeds vroeger daartegen aangevoerde argumenten thans ten volle nog gelden. Het is daarom niet consequent, als men in dezen stand van zaken toch nog weer in eene verlaging toestemt. Ook Burg. en Weth. zyn het eigenlyk met den Raad eens, doch meenen, nu zy door een tegenvoorstel tegenover dat van den Directeur voornoemd de schade tot zoo klein mogelyke proporties hebben westen terug te brengen, men een desbetreffend 2-jarig contract zou moeten aangaan. Na die overweging wil de meerderheid van den Raad nog met dit voor stel medegaan, echter onder beding, dat den Directeur nogmaals de ernstige bezwaren van den Raad onder het oog worden gebracht. Het voornoemde voorstel van Burg. en Wethouders wordt alzoo met 5 stem men voor aangenomen. De Heer Bloem verklaarde zich tegen, daar hy aan de vroegere geuite en thans nog geldende bezwaren tegen tariefs verlaging blyft vasthouden en consequent wil blyven. Het voorstel van den Raad aan den Directeur zal dezen thans medege deeld worden. Hy de rondvraag vestigt de Voorzitter er de aandacht op, dat de schoolschoonmaakster Grietje Sieben wellicht binnenkort door afkeur ring den dienst zal verlaten. Namens Burg. en Weth. stelt hy voot Hy ontvangst der ontslag-aanvrage geen sollicitanten opteroepen, doch den gemeente-bode, bygestaan door een door hemzelf aangewezen werkster, de werkzaamheden tegen nader te bepalen vergoeding opte- dragen. Verschillende redenen pleiten ervoor alzoo te handelen; j{0 0

Raadsnotulen | 1937 | | pagina 2