L ,ii* OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente VLIELAND, dag, 21 December 1937, des avonds ten 8 ure. op Dins- Tegenwoordig de HH. F.C. Rab, Burgemeester-secretaris, Voorzitter, Go Donia en P, Doeksen, Wethouders, en J.W. Kroon, T. de Boer, W. Bloem en P.A, Kroon, leden. Afw Een vacature. j. De Voorzitter opent de vergadering en gaat over tot voorlezing der jj. NOTULEN van de vergadering van den 2-en December 1937, welke onge wijzigd worden vastgesteld. Hierop herdenkt de Voorzitter in waar- deerende bewoordingen het pas overleden Raadslid K. Molenaar, zoo wel als mensch als als persoon, die in den loop der jaren in ver schillende openbare functie de gemeenschap heeft gediend. Zyhe na gedachtenis zal dan ook lang by den Raad blyven voortleven. Beslo ten wordt een brief van rouwbeklag aan de Wed. Molenaar-Bruin en haar zoon te zenden. III. Als ingekomen stuk brengt de Voorzitter ter tafel het schryven van Ged. Staten, waaruit blykt dat aan de gemeente Vlieland by Kon. Be sluit ontheffing is verleend van he-t-vst de verplichting tot vast stelling van eenè Capitulanten-verordening. - Voor kennisgeving aangenomen. IV. Aan de mededeeling van het overlyden van den Heer A. Dyksterhuis, in leven Inspecteur voor het Lager Onderwys knoopt de Voorzitter ook waardeerende woorden aan diens nagedachtenis vast. V. Aan de orde is het Rapport der Commissie, benoemd by Raadsbesluit van 15 Oct. 1937, tot het onderzoek der rekeningen over 1936 van de gemeente, het Gemeentelyk Electriciteitsbedryfhet Gemeentelyk Woningbedryf en het Burgerlyk Armbestuur. De conclusie van het rapport strekt tot onveranderde vaststelling der door Burgemeester en Wethouders aangeboden rekeningen. Na eeni- ge discussie wordt daartoe zonder hoofdelyke stemming besloten. De voornoemde rekeningen zyn mitsdien voorloopig vastgesteld als volgt s a. Burgerlyk Armbestuur Ontvangsten «tf.990,69, uitgaven f.llo4,84 nadeelig saldo f. 114,15. b. Gemeentelyk Woningbedryf i Afd. 1. Baten en lasten beide Afd.II. Baten en lasten beide c. Gemeentelyk Electriciteitsbedryf Afd. I. Baten Lasten f f f f VI. d. Gemeente GEWONE dienst inkomsten uitgaven KAPITAALdi enst inkomsten ui tgaven f.58380,21 f .47469.76 batig slot f.10910,45 f. 7385,02 f. 5152.90 batig slot f. 2232,12 Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt, nu de betrokken werkzaamheden niet meer, zooals een reeks van jaren het geval was, °p het Departement worden verr/icht, de Heer S. de Vries, lid van het Accountantskantoor Krap De Vries tt Leeuwarden, door den Raad aangewezen als boekhoudkundige, als bedoeld in art. 265, le lid, gemeentewet, voor het Gemeentelyk Woningbedryf.

Raadsnotulen | 1937 | | pagina 1