OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente VLIELAND, op Vrijdag, den 15-en October 1937, des avonds ten 8 ure. Tegenwoordig de HH. P.C. Rab, Burgemeester-Secretaris, Voorzitter, G. Donia en P. Doeksen, Wethouders, en J.W. Kroon, T. de Boer, en W. Bloem,/leden. Afwezig wegens ziekte K. Molenaar en P.A. Kroon, I. De Voorzitter obent de vergadering en gaat over tot lezing der XI. NOTULEN van de vergadering van den 29-en Juni 1937, welke ongewijzigd worden vastgesteld. III. MEDEDEELINGEN. De Voorzitter herinnert aan de tewaterlating van het nieuwe post- en passagiersschip Vlieland" op 6 dezer en spreekt den wensch uit, dat dit schip het vreemdelingenverkeer naar ons eiland zal bevorderen en daardoor tevens aan het gemeentebelang mag bevorder lijk z|jn. Voor het nazien der rekening 1936 worden uitgenoodigd de H.H. P.A. Kroon, J.W. Kroon en W. Bloem, die zich bereid verklaren op een nader vast te stellen avond dit werk op zich te nemen. (verv. III. INGEKOMEN STUKKEN. a Ter tafel worden gebracht het rapport 3e kwartaal 1937 van den schoolarts, b. een bericht van aanneming zjjner benoeming tot Hoofd der o.l.s. van den Heer L. van der Meer; c. een bericht van goedkeu ring der begrooting c.a. voor 1937, van Ged. Staten, met enkele op merkingen; bericht van goedkeuring door Ged. Staten van begrotings wijzigingen dienst 1934. Na korte bespreking wordt een en ander voor kennisgeving aangenomen. IV. Nu nog steeds geen algemeene voorschriften van hoogerhand z|jn vastge steld, dienen de regelen voor het beheer der takken van dienst, voor deze gemeente het Ge. Electr. Bedrijf en het Gemeentelijk Woningbedrijf wederom voor een jaar verlengd te worden, en wel te rekenen vanaf 1 Juli jl. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt daartoe besloten. V. Burg. en Vteth. stellen voor de aan J. Cupido alhier/ ex art. 13 der L.O.-wet 1920 van f. 300,-- per jaar terug te brengen tot een bedrag van f. 200,per jaar, te rekenen vanaf het tijdstip, dat éénöer 3 schoolgaande kinderen de school niet meer bezoekt. Herinnerd'wordt eraan, dat belanghebbende ook vroeger voor 2 kinderen een bedrag van f. 200,per jaar was toegekênd. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. VI. Burg. en Weth. doen een voordracht ter vervulling der vacature van lid der Commissie tot wering van schoolverzuim vacature W.Barendsen in leven hoofd der o.l.s. De Voorzitter motiveert de voordracht; uit het onderv/jjzend personeel, dat feitelijk maar één persoon telt, kan slechts worden benoemd het nieuwe hoofd der o.l.s., de heer L. van der Meer, die na gehouden schriftelijke stemming met algemeene stemmen gekozen bl|jkt te zijn. VII. Uitbreidingsplan. Deze aangelegenheid wordt door den Voorzitter inge. leid met de mededeeling, dat reeds een viertal jaren geleden door hem aan den Staat bouwgrond is gevraagd vee» bewesten de gemeentekom langf den grintweg. Tot op heden is hem nimmer een stukje grond toegewezen; ook van andere zijden scheen vraag naar bouwgrond in dfe richting van het Dorp te bestaan. Voorloopige officieuze besprekingen heeft het Staatsboschbeheer doen besluiten een uitbreidingsplan voor de gemeen te te doen ontwerpen, ten einde aan de behoefte aa.n bouwgrond om het Dorp te kunnen voorzien. V.oor

Raadsnotulen | 1937 | | pagina 1