OPENBARE VERGADERING van den Raai der gemeente VLIELAND, op Donderdag, den 15-en April 1937, des avonds ten 8 ure. Tegenwoordig de H.H. F. C. Rab, Burgemeester-Secretaris, Voor zitter, en=de=, G. Donia en P. Doeksen, Wethouders, en J. W. Kroon, To de Boer en W. Bloem, ledeno Afwezig zonder kennisgeving de H.Ho J» Kooiman, wegens verblijf elders en K. Molenaar, wegens ziekte. I. De Voorzitter opent de vergadering en gaat over tot voorlezing van de II. Notulen der wpenbare vergadering van den 19-en Februari 1937, welke ongewyzigd worden vastgesteld. IIIo De Voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken: a. de geteekende aanbestedingsstukken wegens herstelling van den kop van den aanlegsteiger. b. het rapport van den schoolarts over het le kwartaal 1937. c. het verslag over 1936 van den Agent der Arbeidsbemiddeling. d. de balans c.a. per 31 Decc. 1936 van het G.E.B. e. het primitief kohier Hondenbelasting 1937; G. Dekker vraagt we gens vertrek ontheffing van een deel dier belasting; het verzoek wordt ingewilligd door hem een halfjaars-aanslag in de le klasse op te leggen. K. Roos, A noo 61, heeft na ontvangst van zjjn aan gifte-biljet, nog een hond aangeschaft, zoodat hij nu voor 2 hon den le klasse wordt aangeslagen. Overigens wordt het kohier over eenkomstig het ontwerp vastgesteld. f. een brief van den Minister van Sociale Zaken, mededeelende, dat de onderhoudsnorm voor de 5 gemeentewoningen door hem nader is vastgesteld op f. 31,per woning per jaar (voordien f. 26,--). g. een verzoek van Gedeputeerde Staten van Noordholland, om aan- tevullen de verodening tot aanwijzing der herordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd; aan dit verzoek wordt zonder meer voldaan. De stukken worden overigens voor kennisgeving aangenomen; enkele gaan in rondlezing. IV. Aan de orde komen thans de diverse begrootingen voor het dienst jaar 1937. De Voorzitter merkt op, dat de voorgeschreven ter-visie ligging heeft plaats gehad, en dat de leden op een specialen avond gelegenheid hebben gehad van alle bescheiden terzake inzage te nemen. De Voorzitter verbindt aan de aanbieding enkele beschou wingen over de begrooting, en bepleit nog den post voor het aan stellen van een ambtenaar ter secretarie en den post inrichting brandweer, die, beide de instemming van den Raad blaken te heb ben, zoomede den post onderhoud aanlegsteiger, waarmede onder meer bedoeld wordt verbetering van den loopsteiger, en algeheele vernieuwing van den oprit. Ook deze post keurt de Raad goed. De Heer Kroon uit zijn waardeering voor het vele werk, dat aan de samenstelling van de begrooting etc. in 4-voud voor den Burgemees ter-Secretaris verbonden is, en uit zijn voldoening over den in houd der begrootingen. Verdere beschouwingen worden niet gehou den. De Voorzitter dankt voor de gesproken woorden en ziet daar in een bewijs -van vertrouwen van den Raad in het College van B. en W.dat toch feitelijk de begrooting indient, en dat steeds zoo veel mogelijk daarbij met Ms Raads wenschen rekening houdt. Den Heer Donia wordt dank gebracht voor het verrichte schrijfwerk etc. aan deze begrootingen besteed. Zonder hoofdelijkestemming wordt na korte bespreking en toelichting van eenige posten achtereen volgens vastgesteld de begruoting van

Raadsnotulen | 1937 | | pagina 1