OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente VLIELAND, op T Vrijdag, 4£-Februarl 193?, dee avends half negen. .TV /f36 a^c-£S- r^-^yó Tegenwoordig de H.H. F.C. Rab, Burgemeester-Secretaris, Voorzit ter, P. Doeksen Wethouder en K<> Molenaar, J.W. Kroon, T. de Boer, W. Bloem en J. Koeyinan, leden. Wegens ongesteldheid met kennisgeving afwezig Weth. G. Donia. Cp I. De notulen der vergadering van I—Daorembey 1936 worden na voor lezing ongewijzigd vastgesteld. II. Mededeelingen. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen j a. Mej. Kilian heeft na haar ziekte haar funetie in de o.l.s. weer hervat; b. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft af wijzend beschikt op dezerzijdseh verzoek tot toekenning van Rijksvergoeding voor een tweede (boventallige) leerkracht. De sedert 1897 in Santpoort verpleegde Sjoukje Bruin heeft met proefverlof het Provinciaal Ziekenhuis aldaar verlaten; wordt dit verlof bestendigd, dan houden de verpleegkosten voor de gemeente met ingang van 1 Januari 1937 op; d. de Landkolonie van het Leger des Heils te Lunteren maakt be zwaar de zwakzinnige Geert Sieben langer aldaar tewerktestel- len; het Burgerlijk Armbestuur overweegt, daar hij bezwaarlijk op Vlieland kan worden ondergebracht, hem naar de kolonie te Gheel België te doen overbrengen. e. de ontwerp-begrooting voor 1937, c.a. is gereed en kan ter visie worden gelegd; voor openbare behandeling in den Raad moet zü echter op verlangen der Regeering aan Ged. Staten voor voorloopig onderzoek worden opgezonden. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. III. Ingekomen stukken. - Van de ingekomen stukken doet de Voorzitter mededeeling als volgt s a. berichten van alle herbenoemde leden der Commissie tot wering van schoolverzuim, dat zij hunne herbenoeming aanvaarden; b. mededeeling van die Commissie, dat als Voorzitter en Secreta ris zullen optreden resp. de H.H. P.A.Kroon en W. Barendsen; c. bericht van den Bewaarder der Hypotheken en van het Kadaster, dat door wijziging in de tenaamstelling op de kadastrale regis ters de Ned. Herv. Kerk voortaan niet meer ten name van de Surgerlüke, gemeente Vlieland, doch ten name van de het Ned. erf. Kerkbestuur zal staan. Op een dérgelyk verzoek tan aan zien van het Diaconiegestieht is nog geen bericht ingekomen. d. bericht van goedkeuring door Ged. Staten van de begrooting voor 1936, zoomede die voor het G.E.B., het Gem. Woningbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur; e. bericht van goedkeuring door Ged. Staten van de beheersregelen voor de beide takken van dienst, het G.E.B. en het Gem. Woning bedrijf, beide tot 1 Juli 1937. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. IV. Uitbreiding begraafplaats. - a. Namens B.C. W. wordt voorgesteld de algemeene begraafplaats te vergrooten met de beide van den staat aangekochte per ceelsgedeelten ter weerzijden van den uitstekenden hoek aan de noordzijde van het kerkhof. Met het oog op den plaatselijk ken welstand zyn beide stukken grond reeds binnen de omhei ning van de begraafplaats gebracht. Wil men er te eeniger tijd eehter begraven, dan dient een besluit tot uitbreiding door den Raad te worden genomen. Hoewel begraven er wel in een reeks van jaren waarschijnlijk niet noodig zal zyn, lijkt het beter, toch tot de uitbreiding te besluiten; later zou den de wettelijke voorschriften terzake wel eens verscherpt ========2=

Raadsnotulen | 1936 | | pagina 1