f raad 13/X"36, blad II. |x IV. Het verzoek van J. van Keulen omsubsidie voor zeevaartkundig on derwas voor zy'n zoon, die de Wil'lem Barendsschool bezoekt, wordt op voorstel van B. en W. op de gebruikelijke voorwaarde ingewil ligd. V« Gedeputeerde Staten geven in overweging in t®, trekken de veror dening d.d. 29 Juni jl. tot heffing van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregis ter d er gemeente, en de bepalingen daarvan optenemen, zy het dan met enkele nog door hen noodig geachte wijzigingen, in de bestaan de verordening op de heffing van leges ter secretarie en van rech ten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. - Ha toelichting vanwege B. en W. wordt op hun voorstel terzake conform besloten. VI. Het voorstel van B. en W. tot het verlengen tot 1 Juli 1937, van de regelen voor het beheer van de takken van dienst J het Gemeentelijk Electriciteitsbedryf en het Gemeentelijk Woningbedrijf, wordt na toelichting hunnerzijds, zonder hoofdelijke stemming aan genomen. VIIo Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt uit de aanbeveling van Burgemeester en Wethouders K. Molenaar en Co Cupido Jr., de eerstgenoemde aftredend), met algemeene stemmen herkozen VIIIo Ook voor de Commissie tot wering van schoolverzuim worden alle aftredenden, t.w0 Mevr. Van Terwisga-Koppenol, W. Bloem, PoA. Kroon, Lo Posthuma en W. Barend sen met algemeene stemmen herko zen. De overige aanbevolenen waren Mej. H. Steenmeyer, W. Bloem, F. van Geenen en D. Kooyman. IX. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dat de Raad, ingevolge art. 208 der Gemeentewet de volgende verordeningen^ met hunne daarin aangebrachte wijzigingen), tegen welker overtreding straf is bedreigd, zullen geldig verklaren s a.de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Vlieland, van 1921. b.de Bouwverordening voor de gemeente Vlieland, van 1934. c.de Verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Vlieland, van 1922. dode Verordening op de keuring van waren in de gemeente Vlieland, van 1921. Ha toelichting wordt dit voorstel zonder hoofdelijke stemming aan genomen. nieuwe X. B. en Wo achten het wenscheljjk het torenuurwerk, dat nu reeds 2 jaar accuraat loopt, van eene eleetrieche verlichting te voor zien. Weth. Donia deelt nog mede, dat het G.E.B. de automatische in- en uitschakelinrichting zelf kan maken, zoodat de kosten niet hoog behoeven te zyn. De Raad betuigt algemeen zyne instem»** ming met dit voorstel en besluit conform. De Voorzitter en Weth. Donia geven vervolgens een overzicht van eenige bevonden gebreken in de Centrale. Het eene, het achter blijven va» by het opladen van een batteryigedeelte is door maatre gelen van den monteur bereids opgeheven, het andere, de hinderlij ke uitlaat van gassen uiteen cylinder, is nog in onderzoek. Be diening van battery en machines door den monteur is volgens het deskundig rapport van het Ingenieursbureau Van Swaay zeer goed. Het resultaat van het nader onderzoek zal nog moeten worden afge wacht. XI. Rondvraag. - De Heer Bloem informeert naar den tijdsduur van de straatverlichting. Weth. Donia antwoord};,dat, indien hiermede be doeld mocht worden, de kortere brandduur, hiertoe reeds om oe-

Raadsnotulen | 1936 | | pagina 2