■l '?*r den op Maandag, den 29 Juni 1936, des avonds ten 8 uur. I. Opening; mededeelingen. Bij de opening zijn aanwezig, de Voorzitter, "benevens de Heeren Donia, 'Jethouder, en J. Kooiman, W. Bloem, T. de Boer, K. Mole naar en J.W. Kroon, Leden. Wethouder Doeksen heeft "bericht van verhindering gezonden. II. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen a. Met ingang van 1 Juli a.s. treden in werking geheel nieuwe voorschriften voor de "bevolkings-registers en de "bevolkings boekhouding, zoodat dit onderdeel der gemeentelijke administra tie geleidelijk een geheele verandering zal moeten ondergaan. I b. Een dezer dagen heeft de Heer Donia een radio-vraaggesprek ge houden over Vlieland, zijn heden en verleden. Hoewel hem hier voor reeds bij een andere gelegenheid dank is gebracht, meent de Voorzitter, waar toGh het vreemdelingenverkeer, welks be vordering toch het doel was van de radio-rede, hoe langer zoo meer een belangrijke bron van inkomsten vormt, en dus bevorde ring van dit verkeer een algemeen, een gemeente-belang is, den Heer Donia ook op deze plaats, en zeker ook namens den Raad, di dank te zeggen voor de moeite, -elke hij zich hiervoor getroost heeft. c. Nu na verloop van een aantal jaren het Raadhuis geleidelijk, zoo in- als uitwendig is verbeterd en verfraaid, meent de Voorzitter thans nog aan de gemeente te moeten aanbieden een nieuw bordes voor den hoofdingang, in qntieken vorm opgetrok ken en samengesteld. Ook tegenover de vreemdelingen hebben niet alleen 3e bestuurders 3er gemeente, doch ook hare eigen- i dommen, en speciaal het Gemeentehuis, een representatieve taak te vervullen. Het doet spr. daarom genoegen, dat het na meer dere jaren wachten, thans zoover gekomen is. d.De Voorzitter deelt thans mede, dat eene verzeiling tegen ma chinebreuk by het G.E.B. gesloten is, en deelt eenige bijzon derheden uit het desbetreffende contrackt mede. e.Nu Ged. Staten hebben goedgevonden, dat ten laste der begreo- ting 1935 extra kosten voor reparatie en vernieuwing, van di verse gemeente-eigendommen plaats hebben kan, zijn reeds in overleg met de betrokken Raadscommissie, de werkzaamheden aan gevangen. Gehoopt wordt, dat voor het sluiten van de boeken van den dienst 1935, het grootste deel van het toegestane bedrj zal zijn verwerkt. De Heer Donia dankt voor de woorden, tot hem gericht, en den Voorzitter, ook uit naaam van de overige Raadsleden, en zeker ook wel van de gemeente, voor deze laatste zeer gewaardeerde schenking. - De overige mededeeling worden voor kennisgeving ïïlo aangenomen. III. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingekomen stukken* a. het Rapport over het 2e kwartaal 1936 van den schoolarts; b. eene circulaire over wijziging in de isepeetse pharmaceuti- sche Inspectie; c. eene circulaire, waarbij namens de Regeering wordt aange drongen op het nemen, zoo noodig, van maatregelen ter be strijding van excessen bij het bad- en strandleven. Het eerste stuk gaat ter kennisneming in rondlezing, het tweede wordt voor kennisgeving aangenoemen. Ten aanzien van het derde stuk meent de Voorzitter, dat de ontwikkeling van het msatreg badleven voorshands geen maatregelen, als door de Regeering bedoeld, voor deze ge meente noodig maakt. Mocht te zijner tijd de behoefte zich doen gevoelen, dan zal hü als hoofd der plaatselijke poli tie, met voorstellen bij den Raad komen. Conform besloten. IVo Overgelegd wordt het kohier schoolgeld voor het jaar 1936. De 0 S' OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente VXIELAND, gehou

Raadsnotulen | 1936 | | pagina 1